Sportovní psycholog Ken Way na své druhé návštěvě v Česku. Jak se ladí hlavy?

Pokud máte psychiku v pořádku, můžete podat stoprocentní výkon. Sportovci, to nejsou jen tréninky, dril, regenerace a strava. Stále větší zastoupení mají v přípravě psychologové, kteří mají naladit sportovce k nejlepším výkonům. Jedním z nejuznávanějších je sportovní psycholog Ken Way, který je podepsaný pod historickým triumfem Leicesteru v Premier League. „Každý nepotřebuje pomoc. S některými nemáte v průběhu sezóny žádnou práci, někteří potřebují větší pomoc,“ říká Way a přiznává, že někdy musí řešit i rodiny sportovců.

Jako nejdůležitější ale považuje práci s trenéry a realizačními týmy. To jsou osoby, které jsou s hráči v nejčastějším kontaktu. Trenér potřebuje zpětnou vazbu na své chování, komunikaci i například řeč těla.

Trenérsko - metodická sekce pozvala Kena Waye na začátku května na 2 interaktivní semináře Dialogy - X faktor úspěchu. První se konal v Ostravě v areálu Vítkovice a druhý v Praze v CPM. Dohromady se na obou místech sešlo více než 300 trenérů z 15 sportovních svazů.

Třešničkou na dortu byl kulatý stůl pro 15 odborníků ze sportovních her. Tři hodiny otázek a konkrétních odpovědí, včetně ukázek metod se konal na hausbótu v areálu DOCK v Praze. Atmosféra, aktivita účastníků a ochota Kena Waye sdílet zkušenosti a dovednosti předčily všechna očekávání.

Sepsané poznatky Jakubem Kudláčkem a Milenou Moulisovou z Roundtable si můžete přečíst ZDE.

Přihlášky na akce